Aktuality

Celková obnova zahrádky

Ke dni 2.9. 2019 byla dokončena celková obnova naší nové zahrádky v projektu: „ Zahrádka jako dlaň ruky“. Rekonstrukce začala v polovině června 2019 bouracími pracemi s firmou KT Stavby a dále pokračovala celé léto s firmou „ Jdu na zahradu“, která vyhrála výběrové řízení na realizaci projektu.

Celková přestavba stála přibližně kolem miliónu korun. Dostali jsme dotaci od fondu Zelený poklad 323 000,- Kč. Zbytek nám dofinancoval zřizovatel, kterým je MO Plzeň 3.

Manželé Staří, kteří spolupracovali s paní Přenosilovou Kejhovou a s dalšími kolegy a kolegyněmi přeměnili černé neestetické pryžové kostky v zelenou oázu pro děti. Bylo přesunuto a zvětšeno pískoviště. Dále byla provedena terénní modelace kopečku s travnatým kobercem a malými keříčky, ve kterém je instalován tunel pro děti a na něm jsou dřevěné schůdky a skluzavka. Pískoviště je lemováno kulatinami různé výšky z akátu, kde mají děti hrací a tvořivou plochu místo stolečků. Různá výška kulatin pomáhá dětem dostat se dovnitř pískoviště, mají možnost se vyšších přidržet. Kolem pískoviště u zdí je dřevěné molo na posezení.

Dominantní plochou je štěrkový trávník. Důležitou součástí projektu je podzemní nádrž na dešťovou vodu, kterou se zeleň zalévá.

Celý projekt byl dodržen podle paní Ing. Magdaleny Smetanové. Pan místostarosta Ing. Baloun a pan starosta Mgr. David Procházka nám darovali dotaci na novou pergolu, tunel, skluzavku a nové houpadlo. Prvky zajistila firma AZ-Sportservis, která se o naše prvky stará.

Zahrada byla slavnostně otevřena 26.9.2019 s dětmi, rodiči a za účasti veřejnosti, všech podílejících se subjektů a médií.

V listopadu byly dosázené 3 stromy. Společně s dětmi jsme složili o naší zahradě báseň. Chceme poděkovat všem, kteří se na vytvoření nové zahrádky podíleli.

Naše nová zahrádka

Naše nová zahrádka
je jak nová pohádka.

Skluzavka i tunel na ní
Travička se zazelení.

Máme velký píseček
na zimu zas kopeček.

Dosází nám nové stromy
a z kulatin domek nový
budeme tam za rok mít.
A vněm děti malý byt.

Zahrádku si zaléváme
I podzemní nádrž máme.

Když zaprší, naplní se.
Zahrádka tak pokropí se.

Za dětské oči v úžasu
děkujeme všem za krásu.

 

Rozvoj logopedické prevence - jazyková gymnastika
Rozvoj řečových a jazykových dovedností u cizinců
Hudebně pohybové a výtvarné projekty
Kroužek Šikovné ruce (ve čtvrtek 14:45- 15:30)

Datum poslední aktualizace: 31. ledna 2024

vytisknout stránku
Oficiální stránky města Plzně
Design by SITMP